Best Of Super Juniors 2018 Dzień 4 – Opinia

Czwarty dzień turnieju Best Of Super Juniors już za nami. Tak więc zapraszam was na krótkie podsumowanie i opinie na temat kolejnych walk w bloku B.


Singles Match (Block B)

Chris Sabin Vs Sho

Początek tego starcia nie był za ciekawy. Wolne tempo i przestoje w trakcie walki nie wpływały dobrze na odbiór pojedynku. Z czasem jednak, panowie zaczęli się rozkręcać i w drugiej części walki dostarczyli nam sporej dawki emocji. Sabin był osobą przeważającą i to on prowadził ten pojedynek po swojej myśli.

Po zwycięstwie nad KUSHIDĄ Chris był zdecydowanym faworytem w tej walce i jego wygrana była bardzo prawdopodobna. Panowie w ostatnich momentach walki zaprezentowali się z świetnej strony. Kontra za kontrą, kilka prób poddania ze strony Sho i Chris odpowiadający dwoma potężnymi closthline’ami. Sho wygrywa po wykonaniu Shock Arrow a jego zwycięstwo jest dosyć niespodziewanym wynikiem.

Zwycięzca : Sho

Moja ocena : *** 1\4*


Singles Match (Block B)

Ryusuke Taguchi Vs Dragon Lee

Hah oglądając tą walkę nie dało się nie zaśmiać! od samego początku walki, panowie prowadzili starcie w komediowym stylu. Taguchi sprawdzał swoje mięśnie brzucha których  nie ma za wiele podobnie zrobił Lee, ale w jego przypadku jest inaczej. Wiele razy dochodziło do śmiesznych momentów m.in Taguchi odbijający się od lin robił to tak długo aż się zmęczył. Nie zabrakło jednak czystego wrestlingu, panowie dali nam dynamiczną i ciekawą końcówkę walki. Dragon wygrywa walkę po raz kolejny po aplikacji  „Desnucadora” i zdobywa on kolejne 2 punkty w BOSJ.

Zwycięzca : Dragon Lee

Moja ocena : ***


Singles Match (Block B)

KUSHIDA Vs Marty Scurll

Kolejny klasyk w wykonaniu KUSHIDY i Marty’ego Scurlla! walka która o dziwo nie była main eventem gali wyszła tak jak się spodziewano czyli bardzo dobrze. Od samego początku, panowie narzucili spokojne tempo walki i prowadzili walkę w technicznym stylu. Dźwignie i roll-up’y to był temat przewodni pierwszej części tego pojedynku.

W dalszym etapie walki poziom wskoczył na wyższy poziom a obaj, panowie zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Marty dwukrotnie był bliski wygranej po wykonaniu Inverted Suplexa jednak Japończyk nie dał za wygraną. Końcówka walki to finger snap spot w wykonaniu „Villiana” po którym KUSHIDA mimo wszystko zdołał wykonać DDT z narożnika dołożyć kopnięcie w rękę i wygrać walkę po akcji Back To Future. Dla Scurlla jest to druga z rzędu porażka w tegorocznym BOSJ.

Zwycięzca : KUSHIDA

Moja ocena : **** 1\4*


Singles Match (Block B)

Hiromu Takahashi Vs El Desperado

Po zwycięstwie nad Marty’m „Kamataichi” miał zdecydowanie większe szanse na wygraną w tej walce jak się potem okazało doszło do dosyć kontrowersyjnego zakończenia. Walka rozpoczęła się atakiem Hiromu na Desperado przed gongiem co z kolei doprowadziło do ich małego brawlu w publiczności. Dalej akcja przeniosła się do ringu, gdzie panowie rozpoczęli na dobre to starcie. Kontry, dynamiczne akcje i near falle tak wyglądała dalsza część tego starcia.

Desperado i Takahashi zaczęli wymieniać się ciosami potem Hiromu wykonał przepiękny Inverted Frankensteiner po chwili wykonał on Time Bomb, ale sędzia doliczył tylko do 2. Końcówka walki była dość kontrowersyjna Desperado pod nieuwagę sędziego wykonał rywalowi low blow (niczym Shinsuke Nakamura) i po dwukrotnym wykonaniu Guitarra de Angel pokonał Hiromu. Walka jak dla mnie była pozytywnym zaskoczeniem. Teraz przed Hiromu dwa arcytrudne pojedynki z Dragon Lee’m i KUSHIDĄ, które rozstrzygną losy bloku B.

Zwycięzca : El Desperado

Moja ocena : ****