Best Of Super Juniors 2018 Dzień 13 & Dzień finałowy – Opinia i podsumowanie

Za nami turniej Best Of Super Juniors 2018! przez 13 dni mogliśmy obserwować zmagania wrestlerów którzy byli podzieleni na dwa oddzielne bloki A i B i rywalizowali w nich w systemie każdy z każdym. Przez ten czas byliśmy świadkami wielu genialnych walk jak i słabszych potyczek, jednak biorąc pod uwagę cały turniej to wypadł on według mnie bardzo dobrze.

Zwycięsko z bloku A wyszedł Taiji Ishimori czyli wielki faworyt całego BOSJ, w bloku B też obyło się bez niespodzianek i tryumfatorem okazał się być Hiromu Takahashi, który po wielu trudnych momentach ostatecznie dobrnął do wielkiego finału. Tak więc zapraszam was już do opinii i podsumowania walk, które odbyły się 13 dnia turnieju. Dodatkowo omówimy sobie wydarzenia z finału BOSJ, w który to zmierzyli się Taiji Ishimori i Hiromu Takahashi.


Singles Match (Block A)

ACH Vs Tiger Mask IV

Starcie doświadczonego Tigera i ACH’a rozpoczęło zmagania w 13 dniu BOSJ. Walka nie należała do zbyt długich, ale mimo krótkiego czasu panowie pokazali się z dobrej strony. Mask po serii zwycięstw w tegorocznym turnieju był tu cichym faworytem i jak się okazało był naprawdę blisko kolejnego tryumfu tylko i wyłącznie blisko. Mimo wykonania Pumphandle suplex ACH poderwał barki potem Tiger dołożył Double Underhook Suplex, ale i to nie dało wygranej. ACH wygrywa po wykonaniu Schoolboy’a.

Zwycięzca : ACH

Moja ocena : ***


Singles Match (Block A)

BUSHI Vs Yoshinobu Kanemaru

Kolejna dosyć krótka walka, ale wcale czas nie wpłynął na jej poziom. Pojedynek w większej mierze opierał się na walce po za ringiem i przede wszystkim brudnych zagrywkach ze strony obu panów. Kiedy to Kanemaru próbował opluć BUSHI’ego swoją Whisky to ten drugi zaaplikował mu „Green Mist” i o mało nie dało to wygranej członkowi LIJ. Yoshinobu nie dał jednak za wygraną i w ostatecznym rozrachunku opluł rywala (przy pomocy Whisky) i wykonał BUSHI’emu Deep Impact, który zakończył ową walkę.

Zwycięzca : Yoshinobu Kanemaru

Moja ocena : *** 


Singles Match (Block B)

Chris Sabin Vs Ryusuke Taguchi

Chyba najlepsze starcie Taguchi’ego podczas tegorocznego BOSJ a nie z KUSHIDĄ wykręcił lepszą walkę ( taki żarcik). Oczywiście nie zabrakło aspektów komediowych ze strony Ryusuke, które są standardem każdej jego walki. Panowie zaprezentowali nam ciekawy pokaz wrestlingu i tzw. nudy nie było w tym pojedynku. Obaj przez dłuższy czas próbowali zakończyć walkę poprzez submission a udało się to Ryusuke, który wygrywa po wykonaniu akcji Oh My & Garankle! Zarówno Sabin i Taguchi kończą zmagania w BOSJ z 6 punktami na koncie.

Zwycięzca : Ryusuke Taguchi

Moja ocena : ** 3\4*


Singles Match (Block B)

Dragon Lee Vs El Desperado

Ostatnie starcie jak dla mnie dwóch objawień Best Of Super Juniors 2018. Walka jeśli chodzi o poziom ringowy nie schodziła poniżej pewnego poziomu, pojawiło się równiez trochę brutalności którą wprowadził do walki nie kto inny jak Desperado. Zaatakował on nogę Dragona stalowy krzesełkiem po za kwadratowym pierścieniem. W walce nie zabrakło akcji wysokiego ryzyka do których przyzwyczaił nas już młody meksykanin. W trakcie walki doszło do małego incydentu z udziałem Desperado, któremu to zerwała się maska i musiał on kończyć walkę bez niej. Członek Suzuki-Gun wygrywa tą walkę poprzez aplikacje Schoolboy’a.

Zwycięzca : El Desperado

Moja ocena : *** 1\4*


Singles Match (Block A)

Flip Gordon Vs Will Ospreay

Ospreay walczył o prawdopodobną wygraną w całym Best Of Super Juniors a Flip o kolejne punkty, które dawałyby mu lepsze miejsce w bloku A. Panowie spisali się na medal i stworzyli typowy pojedynek highflyer’ów, w którym pełno było flip’ów, szybkiej akcji i nearfalli. Nie skończyło się tylko i wyłącznie na skokach i podskokach, bo Ospreay i Gordon opowiedzieli świetnie historię w walce i był to według mnie mecz kompletny. Po zaciętej walce zwycięsko wychodzi „Aerial Assassin” Will najpierw pięknie skontrował Flipa wykonując mu „OssCutter” potem dołożył „Storm Breakera” i wygrał ten pojedynek. Anglik kończy turniej z 10 oczkami na swoim koncie.

Zwycięzca : Will Ospreay

Moja ocena : **** 


Singles Match (Block A)

Yoh Vs Taiji Ishimori

Zwycięstwo dawało Ishimori’emu miejsce w wielkim finale BOSJ natomiast porażka oznaczała to, że Will Ospreay się tam zamelduje. Walka jednak potoczyła się po myśli nowego „Bone Soldiera”. Mimo wszystko Yoh nie okazał się tak łatwym rywalem i ostro postawił się liderowi bloku A. Otrzymaliśmy wiele wymian akcji i kontr w wykonaniu oby panów co przyczyniło się do niesamowitego zwrotu akcji w końcowych momentach walki. Ishimori po wielu próbach  aplikacji  Crossface’a poddał w konću Yoh i wygrał blok A.

Zwycięzca : Taiji Ishimori

Moja ocena : *** 1\2*


Singles Match (Block B)

Sho Vs Marty Scurll

Przedostatnie starcie w bloku B było zarówno dla Sho i Marty’ego meczem o przysłowiową pietruszkę. Panowie dostali ponad 20 miniut i w tym czasie naprawdę sporo się działo. Walka opierała się głównie na walce w partnerze i wielu submission’ach w wykonaniu obu panów. W drugiej części walki, panowie stanęli na wysokości zadania i dali nam pokaz bardzo dobrego wrestlingu. German Suplexy czy Powebomb na kolana w wykonaniu Sho, oczywiście nie zabrakło tradycyjnych „Finger snap’ów” wykonywanych przez Scurlla. Końcówka obfitowała w wiele ciekawych zwrotów akcji Marty był bliski wygranej po tym jak przeszedł do Chicken Wingu i dodał do tego całą serię ciosów w szyję Sho ten jednak się nie poddał i po dłuższym czasie pokonał on „Villiana” po wykonaniu akcji Shock Arrow.

Zwycięzca : Sho

Moja ocena : *** 3\4*


Singles Match (Block B)

KUSHIDA Vs Hiromu Takahashi

Walka kończąca zmagania w bloku B jak i również zakańczająca rywalizację w blokach. Po raz kolejny naprzeciwko siebie stanęli KUSHIDA i Hiromu czyli odwieczni rywale którzy już nie raz pokazali nam na co ich stać. Stawką tego starcia było miejsce w wielkim finale BOSJ tak więc emocji nie mogło zabraknąć. Walka rozpoczęła się w dosyć spokojnym tempie jak to zawsze ma w zwyczaju KUSHIDA jednak z biegiem czasu, panowie wskoczyli na wyższy poziom i zaserwowali nam dawkę bardzo dobrego wrestlingu.

Takahashi wykonał Senton z narożnika prosto na „Time Splittera” po chwili dołożył Overhead Suplex w narożnik i próbował zakończyć ową walkę. KUSHIDA nie dał za wygraną i w pewnym momencie mogliśmy obserwować stiffowe starcie między nimi, które doprowadziło do naprawdę chaotycznej końcówki. Takahashi wykonał D-Driver a po chwili przeszedł do Triagle Choke’u po którym wygrał walkę i awansował do wielkiego finału Best Of Super Juniors.

Zwycięzca : Hiromu Takahashi

Moja ocena : **** 1\4*


Best Of Super Juniors Final Match

Taiji Ishimori Vs Hiromu Takahashi

Co mogę powiedzieć o tej walce no co? hmm panowie skradli show i tyle w temacie! finał tegorocznego BOSJ zostanie zapamiętany jako jeden z najlepszych w ostatnich latach a to za sprawą geniuszu obu wymienionych wyżej panów. Pojedynek trwał ponad 34 minuty i przez ten cały czas ani na chwilę nie mogłem się nudzić co chwilę coś się działo. Z początku, panowie przenieśli się na trybuny Korakuen Hall, gdzie kontynuowali swą zaciętą batalię o zwycięstwo. Hiromu chciał wykonać Powerbomb, ale Taiji  skontrował ten ruch i wyprowadził Hurricanaranę i Takahashi spadł po schodach prowadzących na dół. W dalszej części walki oglądać mogliśmy świetny ringowo pojedynek z ciągłym zwrotem akcji i dramaturgią do samego końca. Panowie przeszli samych siebie! Taiji wykonał Inverted Frankensteiner na Hiromu ten momentalnie odpowiedział mu tą samą akcją, a wyglądało to bardzo efektownie. Końcówka walki to istna mieszanka emocji! wielokrotne próby Triagle Choke’u i stiffowe zagrywki w wykonaniu Hiromu o mały włos nie dały my zwycięstwa ono przyszło jednak nieco później. Hiromu potrzebował aż 2 Time Bomb’ów, aby odnieść tryumf w tej walce jak i całym turnieju.

Zwycięzca : Hiromu Takahashi

Moja ocena : *****