Artykuł: Potencjalni zwycięzcy Royal Rumble Matchu 2017

Przyszłoroczna gala WWE PPV Royal Rumble odbędzie się 29 stycznia w arenie Alamadome, która może pomieścić prawie 65 tysięcy osób. Z tego powodu oficjele WWE nie mają prostego zadania, ponieważ jednocześnie muszą ułożyć dobrą kartę walk jakie obejrzymy podczas tego wydarzenia, a także nie mogą zapomnieć o dalszej kreacji feudów, które będą miały swój koniec na WrestleManii 33. Do tej pory zostały ogłoszone dwa pojedynki. WWE United States Champion Roman Reigns zmierzy się z WWE Universal Championem Kevinem Owensem a na szali zostanie postawiony tytuł Universal. W drugiej walce obejrzymy kolejną potyczkę AJ Stylesa z powracającym do ringu WWE Johnem Ceną, który będzie miał szansę na zdobycie WWE Championship.

Jeśli chodzi o uczestników Royal Rumble Matchu, to na obecną chwilę wiemy tylko tyle, że Brock Lesnar oraz Bill Goldberg wezmą udział w tym starciu. Bestia zamierza się zemścić na Goldbergu, który go pokonał podczas gali PPV Survivor Series w niespełna dwie minuty co było niesamowitym osiągnięciem zważywszy na wiek, długą przerwę oraz zmaganie się z drobnym urazem barku. Więc teraz pada pytanie, czy panowie skupią się na eliminowaniu pozostałych uczestników royal rumble matchu, czy tylko i wyłącznie na wzajemnej eliminacji, a może może może to James Ellsworth wyeliminuje Lesnara i Goldberga? Hmmm takie rozwiązanie też jest możliwe oczywiście jeśli oficjele WWE zechcą nas po raz kolejny czymś zaskoczyć. Moim zdaniem jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w Royal Rumble Matchu jest Roman Reigns, który wielokrotnie udowodnił, że jest bardzo ceniony przez oficjeli WWE oraz samego prezesa Vince’a McMahona. A może jednak to John Cena wygra? To mogłoby być bardzo dobre posunięcie o ile WWE chce, aby on przebił rekord należący do Rica Flaira pod względem ilości zdobytych tytułów, a WrestleMania 33 byłaby odpowiednim miejscem do dokonania tego jakże niesamowitego osiągnięcia.

Poniżej przedstawiam listę wrestlerów, którzy mogą odnieść zwycięstwo w Royal Rumble Matchu:

4 miejsce: Finn Balor

Demon King w 2016 roku został odsunięty na dalszy plan, ponieważ musiał zmagać się z bardzo groźnym urazem barku. Podczas gali PPV SummerSlam Finn Balor został pierwszym WWE Universal Championem, ale z powodu urazu jakiego się nabawił tytuł musiał oddać już następnego dnia na Monday Night RAW. Finn nigdy nie otrzymał szansy na ponowne zdobycie tego tytułu, więc upoważnia go to do bycia jednym z pretendentów do zwycięstwa w Royal Rumble Matchu oczywiście jeśli wogóle z nim weźmie udział. Jak wiemy oficjele WWE mieli bardzo duże plany wobec Finna Balora, ale uraz wszystko zniweczył. Finn ostatnio w wywiadach wielokrotnie podkreślał, że nie wystąpi od podczas gali Royal Rumble w przyszłym roku, ale kto wie. Może to jest tylko zmyłka, aby później wejść jako wrestler z ostatnim numerem? Niemniej jednak postanowiłem go umieścić w tym artykule.

3 miejsce: The Undertaker

zakład zwrotny-2016

Miesiąc temu na SmackDown Live zjawił się The Undertaker, który wyjawił, że weźmie udział w nadchodzącej gali PPV WrestleManii 33. Pierwotne plany były takie, że The Undertaker podczas gali Royal Rumble zmierzy się z AJ Stylesem o WWE Championship, ale po powrocie Johna Ceny do federacji oficjele zdecydowali się na włączenie go do najważniejszego starcia dla niebieskiego rosteru. Oczywiste jest to, że zwycięzca Royal Rumble Matchu może sobie wygrać zarówno walke o WWE Universal, ale również o WWE Championship. Gdyby John Cena pokonał AJ Stylesa, to jestem pewien, że zwycięzcą rr matchu zostałby Taker, który na największej gali roku zmierzyłby się z Johnem Ceną, ale czy do tego dojdzie? Hmm musimy jeszcze trochę poczekać. Czy Taker przejdzie na emeryturę? Raczej nie macie na co liczyć, gdyż DeadMan chce walczyć jeszcze przez co najmniej trzy lata.

2 miejsce: Chris Jericho

gift-of-Jerycha

2016 rok był najlepszym rokiem w wykonaniu Chrisa Jericho w WWE od 2008. Chris co jakiś czas powracał do federacji od 2010 roku, ale jego przygoda z federacją nie trwała zbyt długo, ponieważ za każdym razem Y2J udawał się ze swoim zespołem w trasę koncertową. Tym razem jednak stało się inaczej. Chris przez cały rok był obecny w World Wrestling Entertainment i głównie za jego sprawą mogliśmy otrzymywać świetne segmenty oraz walki na Monday Night RAW. Na początku 2016 roku Y2J stoczył niesamowity feud z aktualnym mistrzem WWE AJ Stylesem, a następnie stworzył tag team z WWE Universal Championem Kevinem Owensem, a to z racji iż obaj panowie pochodzą z Kanady. Po pewnym czasie ich współpraca przerodziła się w przyjaźń i przez długi czas Chris Jericho pomagał/pomaga Kevinowi w skutecznej obronie tytułu, jednak podczas gali PPV Royal Rumble 2017 Y2J zostanie zawieszony i umieszczony w klatce nad ringiem, a jego przyjaciel zmierzy się z Romanem Reignsem o pas Universal. Jeśli Kevin pokona Romana i zachowa tytuł, to rzeczą oczywistą jest to iż Chris Jericho zostanie zwycięzcą royal rumble matchu, a następnie rozpocznie feud ze swoim przyjacielem.

1 miejsce: Braun Strowman

Who-was-Braun-Strowman's-Przeciwnik-on-Monday's-RAW

Były członek The Wyatt Family po dołączeniu do czerwonego brandu RAW rozpoczął solową karierę. Wiele osób w tym ja uważało, że odejście Brauna z The Wyatt Family było wielkim błędem, ponieważ jest on związany z wrestlingiem dopiero od 3 lat. W ciągu swojej dotychczasowej przygody z profesjonalnym wrestlingiem Braun poczynił bardzo duży progres i obecnie jest w trakcie prowadzenia feudu z Samim Zaynem. Śmiało można stwierdzić, że Strowman stał się jednym z ulubieńców prezesa WWE Vince’a McMahona oraz oficjeli. Tak więc jeśli Braun Strowman zostałby zwycięzcą Royal Rumble Matchu w przyszłym roku, to na pewno podczas WrestleManii 33 jego rywalem byłby Roman Reigns. Oprócz tytułu WWE Universal na szali zostałoby postawione również miano najtwardszego wrestlera na RAW.

Jakie jest wasze zdanie odnośnie Royal Rumble Match? Czy zgadzacie się z moimi propozycjami? Czego możemy spodziewać się podczas WrestleManii 33? Zachęcamy do udzielania się w komentarzach 🙂