Artykuł: Oceniamy Federację Indy #1 Lucha Underground

Dzisiaj poruszymy Temat federacji, która mimo iż jest stosunkowo młoda zrobiła nie małe zamieszanie w świecie Pro Wrestlingu. Gdy w 2014 roku usłyszałem, że do Stanów Zjednoczonych zawita nowy produkt byłem do tego sceptycznie nastawiony (No hello.. Kolejna federacja z Wrestlerami z Meksyku). Potem nadeszła wieść, że macza w tym projekcie palce UAMG nie kryłem zadowolenia z tego powodu. Gdy federacja oficjalnie rozpoczęła ogłaszać swój roster, to moje oczekiwania urosły zadziwiająco wysoko. Coraz bardziej się do niej przekonywałem z każdym kolejnym zawodnikiem typu: (OMG) Ricochet, Morrison, Big Zeek, Pentagon Jr, Phoenix i wiele innych znanych mi gwiazd to mogło wypalić! Wraz ze startem federacji mogliśmy przeżyć szok! Otoczka azteckiej świątyni, walki na backstage`u i Promotor nie szczędzący Grosza.. Historia pisała się sama i można było oczekiwać, że wyjdzie nam nowe meksykańskie WWE, Tym bardziej gdy zaprezentowany został bardzo wysoki poziom walk, nie kryłem zadowolenia. Ruszyli z kopyta i w przeciągu pół roku widzieliśmy:
Ladder Match, Steel Cage Match, 20 Man Eliminate Match i wiele wiele innych stypulacji.
Smarci nie docenili federacji, a Fani w Meksyku sobie ją odpuścili bo uważali ją za duplikację AAA. Niespełna kilka miesięcy później oglądał ją już każdy. W pewnym momencie Lucha Underground pomogła w sądzie Alberto Del Rio i tak wywołało zamieszanie. Alberto El Patron zagościł w Indy na dłuższą chwilę lecz to właśnie z LU wiąże on swoją przyszłość. Pomijając fakt, że na tappingi są zapraszani niedoceniani wrestlerzy ze sceny niezależnej. TrickShoota poznałem podczas mojego wyjazdu do USA i nie był on wtedy popularny (mimo świetnych Prom i dobrego Ring skillu) a teraz nie mogę oderwać wzroku od poziomu jego walk. Federacja na prawdę pokazała się z jak najlepszej strony i jak na razie jedyną rzeczą która może przeszkadzać jest głos zapowiadającej na ringu kobiety.

Federacja dostaje ode mnie 4.5/5 z Wielkim znaczkiem jakości. Każdemu Polecam (Następnym razem weźmiemy się za Jeden z Najlepszych produktów w Wielkiej Brytanii Preston City Wrestling).

Zachęcamy do wyrażania swojej opinii na temat federacji Lucha Underground

autor serii: Pinatcorpse