AEW z nowym programem i kontraktem telewizyjnym, Słabe ratingi WWE Backstage, Walka o miano pretendenta potwierdzona na nadchodzące AEW Dynamite

» AEW i WarnerMedia potwierdziły podpisanie kontraktu z TNT na emisję gal AEW Dynamite do 2023 roku. Mówi się, że nowy kontrakt opiewa na 175 milionów dolarów za cztery lata praw, co daje niemal 45 milionów rocznie.

Obie strony potwierdziły również prace nad nową tygodniówką, o której więcej będziemy wiedzieć w przyszłości. Wygląda na to, że tym projektem może być AEW Dark, które aktualnie jest transmitowane co czwartek na platformie YouTube. Spekuluje się również, że może być to jednak zupełnie nowy projekt, a AEW może mieć aż cztery godziny transmisji telewizyjnych w tygodniu: dwie dla Dynamite i po jednej dla Dark i nowego projektu.

» Ostatni odcinek programu WWE Backstage, który transmitowany jest na kanale Fox Sports przyciągnął przed ekrany zaledwie 84 tysiące oglądających. Jest to spadek o aż 32% w porównaniu do poprzedniego tygodnia, gdzie przed telewizorami zebrały się 124 tysiące fanów.

Jest to najniższy wynik Backstage od momentu debiutu w telewizji. Premierowy odcinek przyciągnął wtedy 49 tysięcy oglądających. Ten słaby wynik wyrzucił program w tym tygodniu z rankingu Cable Top 150 przygotowywanym przez firmę Nielsen.

» Podczas ostatniego odcinka AEW Dynamite wydawało się, że Jon Moxley nie będzie w stanie zawalczyć w następnym tygodniu o miano pretendenta do pasa mistrzowskiego AEW. Pod koniec gali sam zawodnik jednak potwierdził, że PAC będzie musiał stanąć z nim do walki. Tak prezentuje się zatem rozpiska potwierdzonych walk na następną tygodniówkę od AEW:

* SCU (c) vs. Hangman PageKenny Omega (Walka o mistrzostwo AEW World Tag Team)
* PAC vs. Jon Moxley (Walka o miano pretendenta do mistrzostwa AEW)
Joey Janela vs. Fenix
* Chris Jericho, Santana, i Ortiz vs. Jurassic Express