AAA: Historia Federacji

Asistencia Asesoría y Administración z języka hiszpańskiego (Pomoc, Konsultacja i Administracja) jest to profesjonalna meksykańska organizacja lucha libre. W 1992 roku Antonio Pena rozstał się z Consejo Mundial de Lucha Libre(CMLL) i wpadł na pomysł, aby założyć organizację pt”AAA”. W ciągu roku Antonio znacząco wzbogacił się po przez wystawianie gal PPV nie tylko w Meksyku, ale także w USA, Japonii i pozostałych krajach. AAA, to specyficzna organizacja, ponieważ ring jest sześciokątny, a pod nim znajdują się wszelkiego rodzaju gadżety, które mogą zostać użyte w pojedynkach. W przeszłości AAA współpracowało z World Wrestling Federation, WWE, World Championship Wrestling, a obecnie z Japan Pro Wrestling Noah oraz Total Nonstop Action.

Historia:

AAA powstało 15 maja 1992 roku. Organizacja została założona przez byłego bookera Consejo Mundial De Lucha Libre(CMLL) Antonio Pena, który wraz z Konnanem postanowił stworzyć własną organizację, w której młode gwiazdy CMLL oraz innych organizacji otrzymali by możliwość treningu z profesjonalnymi wrestlerami. Na początku w AAA występowali przeciętni wrestlerzy w podeszłym wieku, którzy nic szczególnego nie osiągnęli w swojej karierze. Największymi odkryciami AAA są: Rey Mysterio, Jr oraz Psicosis. Z roku na rok organizacja nabywała nowych fanów oraz europejskich wrestlerów takich jak: El Hijo del Santo, Octagón, Blue Panther, the Casas brothers (Negro Casas & Heavy Metal). Siedziba firmy położona była w Los Gringos Locos. Popularność organizacji doprowadziła do bankructwa Universal Wrestling Association, co wykorzystali urzędnicy AAA i momentalnie podpisali kontrakty z gwiazdami UWA: El Canek, Dos Caras i Los Villanos.

Złote lata AAA przypadły w latach(1993-1995). Największym wyczynem organizacji było nawiązanie współpracy z World Championship Wrestling(WCW) dzięki czemu tygodniówki AAA były emitowane w tv. Natomiast w latach 1996 z organizacją pożegnały się takie gwiazdy jak: Rey Mysterio, Psicosis, La Parka, czy Juventud Guerrera co zmusiło AAA do nawiązania krótkoterminowej współpracy z World Wrestling Entertainment co doprowadziło do powstania Royal Rumble, które po raz pierwszy pojawiło się w meksykańskiej organizacji.

Dnia 6 października 2006 roku na atak serca zmarł Antonio Pena, który był założycielem oraz głównym promotorem federacji. Obecnie głównymi prezesami są: siostra zmarłego Antonio, czyli Marisela oraz jego brat Joaquin Roldan. W 2008 roku po raz pierwszy odbyło się PPV pt”Legendary Battles of TripleMania” co doprowadziło do wydania gry wideo 12 października 2010 roku.

Współpraca z Total Nonstop Action:

Od 2010 roku Asistencia Asesoría y Administración współpracuje z TNA. Współpraca została wznowiona, po tym jak w 2007 roku prezes AAA złożył pozew dotyczący dyskryminacji rasowej, która według niego występowała w Total Nonstop Action.

Show & Turnieje:

Co roku w federacji AAA odbywa się masa eventów oraz turniejów, które przedstawiamy wam poniżej:

Poniżej przedstawiamy najważniejsze tytuły oraz ich posiadaczy:

Poniżej przedstawiamy wrestlerów, którzy znajdują się w AAA Hall of Fame:

2007 rok- Antonio Pena, Rey Mysterio, Jr
2008 rok- Eddie Guerrero
2009 rok- Pepe ”Tropi” Casas
2011 rok- Octagón
2012 rok- Perro Aguayo
2013 rok- Abismo Negro