5 wrestlingowych youtube’owych znalezisk – Artykuł

Niedawny wrestlemania weekend już za nami. Czas ten przyniósł nam wiele ciekawych walk –  NXT Takeover, Bloodsport, Evolve to tylko niektóre z show w tamtym czasie. Wydawałoby się, że wystarczy wrestlingu na jakiś czas, ale przecież dla prawdziwych fanów nigdy za wiele (chyba, że mówimy o 3 godzinnym RAW). Dlatego przygotowałem dla was listę 5 bardzo interesujących walk, które można legalnie obejrzeć na Youtube.

  1. Tokyo Dome Empty Arena Match DDT (Minoru Suzuki VS Sanshiro Takagi)Zaczynam z najdziwniejszą pozycją na tej liście. Myślę, że jeśli ktoś śledzi scenę niezależnego wrestlingu to obiła mu się o uszy nazwa federacji DDT. Prawdopodobnie w związku z bardzo dziwnymi, ale i bardzo kreatywnymi walkami ze względu na ich komediowy styl wrestlingu. W podanym tutaj przypadku nie jest inaczej. Minoru Suzuki i Sanshiro Takagi rozpoczynają walkę w całkowicie pustym Tokyo Dome, a później jest jeszcze lepiej. Niestety za darmo dostępna jest jedynie pierwsza część walki.

  2. Unbreakable 2005: AJ Styles vs. Samoa Joe vs. Christopher DanielsPierwsza i jedyna walka w historii federacji TNA, która otrzymała 5 gwiazdek od Dave’a Meltzera. „The king of indies” Christopher Daniels kontra znany z Japonii, sceny niezależnej, były WWE champion AJ Styles kontra walczący również w Japonii, ROH i aktualnie w WWE Samoa Joe. Szybka, efektowna walka, naprawdę polecam.

  3. Bryan Danielson vs Tyler Black 5/9/08 Southern NavigationAktualny WWE Universal Champion Seth Rollins kontra do niedawna WWE Champion Daniel Bryan. Inne czasy, obaj panowie wtedy osiągali sukcesy na scenie indie i tutaj (akurat w federacji ROH) mamy tego przykład. Ciekawie zobaczyć wczesny styl Bryana Danielsona, dużo mocniej oparty na submission fightingu. Polecam fanom obu zawodników.

  4. A-Kid vs Will Ospreay – Total Rumble 9 – 30/03/2019Niedawna sensacja prosto ze słonecznej Hiszpanii. A-Kid wyrasta ostatnio na prawdziwą gwiazdę światowego wrestlingu. Jego poprzednią głośną walkę z Zack Sabre Jr wspomniany już Dave Meltzer nazwał „a perfect wrestling match”. Zobaczcie drugą szeroko komentowaną potyczkę i zdecydujcie sami czy komplementy są zasłużone.
  5. The Undertaker vs. Brock Lesnar: WrestleMania 30Zobaczyliśmy pięciogwiazdkowe techniczne walki i komediową zabawę. Może więc na koniec warto zobaczyć po prostu moment. Nie byle jaki, bo koniec streaku Undertakera. Można się zasmucić, może się rozweselić (zależy kogo tutaj bardziej lubimy). Przy okazji Wrestlemanii warto sobie to wydarzenie przypomnieć.

Na pewno można znaleźć więcej wartych obejrzenia gal i walk. Jednak żeby się nie przejeść ilością dostępnego wrestlingu, na dzisiaj proponuję wam te pięć i mam nadzieję, że przypadną wam do gustu i może zainspirują do samodzielnych poszukiwań dobrego wrestlingu w internecie.