5 wrestlerów, którzy w ciągu ostatniego roku przeszli wyraźny progres

W ciągu ostatniego roku było kilku wrestlerów którzy zupełnie zmienili się nie do poznania zarówno pod względem umiejętności ringowych jak i pod względem wyglądu czy umiejętności na mikrofonie. W tej piątce umieszczę zawodników, którzy naprawdę zaliczyli duży progres względem tego co prezentowali wcześniej. 


1. Roman Reigns

Na początek The Big Dog Roman Reigns – zawodnik, który przez wielu jest znienawidzony a przez wielu kochany (trochę dziwnie to pisać). Według większości brakuje mu zarówno przysłowiowego ring skilla i mic skilla. Szczerze jestem w tym gronie, ale w ciągu ostatniego roku dużo się zmieniło w osobie Romana. Poprawia się on z miesiąca na miesiąc i widać to gołym okiem, jego umiejętności w ringu zdecydowanie się poprawiły, na mikrofonie też nie przynudza już tak, jak ostatnimi czasy co było widać w ostatnich konfrontacjach z Johnem Ceną, gdzie Roman zaprezentował naprawdę dobre promo. Według mnie do pełni szczęścia Romanowi potrzebny jest heel turn i więcej swobody na mikrofonie, bo to może zmienić postać Big Doga o 180°.

2. Zack Sabre Jr 

Jeden z najlepszych a może i najlepszy technik na świecie. Od swojego występu w CWC zrobił ogromny postęp. Jego walki to takie rebusy submissonowe, ale to właśnie sprawia, że Zack jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Od czasu CWC sporo się zmieniło. Zack wystąpił w tegorocznym Climaxie, w którym wypadł świetnie pokonując już na starcie turnieju mistrza IWGP INTERCONTINENTAL Hiroshiego Tanahashiego, zaś ostatnio walczył właśnie z wspomnianym Tanahashim podczas Destruction In Hiroshima, gdzie na szali znalazł się tytuł IWGP INTERCONTINENTAL CHAMPIONSHIP. Niestety tytułu nie zdobył. Zack to bardzo utalentowany wrestler i na pewno w przyszłości stanie jedną z głównych gwiazd NJPW.

3. Juice Robinson 

Od momentu zwolnienia z WWE w którym Juice jobbował w NXT, jego kariera nabrała rozpędu. Zadebiutował w NJPW by tam wystąpić podobnie jak Zack Sabre Jr w tegorocznym Climaxie. Może i Juice dużo w nim nie ugrał, ale na pewno chwycił za serca fanów swoimi występami. Juice podczas Climaxa pokonał mistrza IWGP UNITED STATES Kenny’ego Omegę pokazując, jaki w nim drzemie potencjał. Juice zawalczył z Omegą podczas Destruction In Kobe i wypadł świetnie na tle Omegi, który nie oszukujmy się jest być może (według mnie najlepszym wrestlerem na świecie). Niestety uległ Omedze ale jakby miało być inaczej. Jestem przekonany że Juice jeszcze odniesie sukces i to nie mały.

4. Neville 

Obecny Cruserweight Champion przeszedł niemały progres w ciągu ostatniego roku. Z roli upper mid cardera stał się królem dyzwizji Cruserweight i do tego jakim. Według mnie, Neville jest jednym z najlepszych wrestlerów na świecie i zasługuje, aby normalnie walczyć w MR nie tylko w dywizji Cruiserweight. Do tego przeszedł heel turn, który uczynił z niego jednego z najlepszych heeli w federacji o ile nie najlepszego. Teraz można zadawać sobie pytanie ile jeszcze Neville będzie zawodnikiem dywizji Cruiserweight. Czy WWE ma w ogóle takie plany aby Neville występował w MR, jako heavyweight a nie tylko Cruser.

5. Braun Strowman

Zostawiłem sobie tego osobnika na koniec, ponieważ on chyba przeszedł największy progres z wszystkich wyżej wymienionych wrestlerów. Braun Strowman zadebiutował w MR w 2015 roku u boku Braya Wyatta i jego kompanów Luke’a Harpera i Ericka Rowana. Nikt, wtedy nie myślał że z olbrzyma, który zdawało się, że nie miał jakiś wyszukanych umiejętności urodzi się taki monster heel jakim teraz jest Braunnnnnnn. Nie dość że Braun zmienił się pod względem wyglądu to także, jego ring skill nie ogranicza się do Running Power Slamu. Braun w swoim arsenale ma takie akcje jak Running Dropkick, który dla zawodników o większych gabarytach jest ciężki do wykonania. Braun na swoim koncie nie ma jeszcze żadnego tytułu ale zapewne kwestią czasu jest to, kiedy takowy tytuł zdobędzie. Reakcje fanów na Braunaaaa są także bardzo pozytywne, prawie za każdym razem kiedy Braun się pojawia słyszymy chanty Strowman Strowman Strowman. Więc nie dość, że ma wygląd i niezłe jak na olbrzyma umiejętności w ringu to ma jeszcze duże poparcie u fanów które w karierze wrestlera jest bardzo ważne w kwestii pushu czy stawiania na danego zawodnika przez federację (nie u każdego jest to ważne, przykład patrz: Roman Reigns). Także kariera Brauna Strowmana nabrała rozpędu od czasu jego debiutu i jeszcze na pewno nabierze większego rozpędu co w końcu doprowadzi go do upragnionego tytułu.