5 powodów dlaczego Samoa Joe wygrał z Shinsuke Nakamurą na gali TakeOver w Toronto

Wielu z nas zdziwiło się gdy Samoa Joe wygrał z Shinsuke po bardzo dobrej walce i odebrał mu tytuł, który nie dawno stracił na jego rzecz. Ale czy jednak zwycięstwo Samoa Joe było zaskakujące? Zapraszam do przeczytania moich 5 powodów dlaczego Samoa Joe wygrał z Nakamurą.

1.     Zapowiedziany rewanż w Japonii.

joenakosaka

Jak dowiedzieliśmy się na poprzedniej gali NXT walka rewanżowa między Joe, a Nakamurą o pas NXT odbędzie się w Osace w Japonii. Dla każdego fana wrestlingu w Japonii aktualnie najbardziej znaną osobą jest Nakamura. Każdy chce go zobaczyć w akcji, ale jeśli Nakamura wygrałby na gali Takeover w Toronto z Joe to miałby godnego rywala z którym zawalczyłby o pas w Japonii? Kolejna walka z Joe w której by przegrał nie miała by większego sensu, a aktualnie nie ma zawodnika, który stoczył by pojedynek z Japończykiem na takim poziomie. Decyzja o wygranej Joe była pod tym względem słuszna, a Japońska widownia na pewno będzie zadowolona z takiego rewanżu.

2. Samoa Joe jako pierwsza osoba, która po raz drugi zdobyła pas NXT.

Do historii NXT na pewno zapisał się Seth Rollins, który zdobył pas mistrzowski NXT jako pierwszy. Do takiej historii można dopisać również Samoa Joe, który jako pierwszy zdobył dwukrotnie pas NXT. Sytuacja taka jak powyżej rzadko może się zdarzyć, ponieważ zazwyczaj osoba, która traci pas NXT przenoszona jest do głównego rosteru.  Kiedyś jednak musiało się to zdarzyć , a sam Joe jest godny takiego osiągnięcia.

dfa

3. Przedłużenie całego feudu jako promowanie Joe przed przejściem do głównego rosteru.

Dużo mówi się o tym, że przejście Samoa Joe do rosteru RAW lub SmackDown to kwestia czasu. Mówi się również o przyszłym feudzie z Romanem Reingsem, w którym Joe zostałby nowym posiadaczem pasa United States Championship. Możliwe jest, że właśnie dlatego WWE chce go wypromować jeszcze bardziej przed debiutem w głównym rosterze. Przecież Joe był za swoich czasów główną gwiazdą TNA to czemu nie mógłby zostać w przyszłości gwiazdą WWE! Walki z Nakamurą jak i z poprzednimi rywalami pokazują, że jest na bardzo wysokim poziomie, a publice coraz bardziej podobają się heelowie tacy jak on.

hqdefault

4. Nakamura odzyska szybko pas aby promować nowe gwiazdy w NXT?

Aktualnie za bardzo nie możemy powiedzieć z kim mógłby prowadzić storyline Nakamura z pasem. Nie ma takich osób na jego poziomie, więc sam on musiałby powoli promować młode gwiazdy i sam przechodzić powoli do głównego rosteru. Od razu nachodzi pytanie czy sam Nakamura jest godny przegrania z kimś innym , niż Joe w NXT?

5. Możliwy feud  Nakamury z Hideo Itami lub The SaniTY, lecz co z Joe?

Jak wiemy Hideo Itami aktualnie jest kontuzjowany, lecz sam mówił że chce być obecny na gali w Japonii, ale czy jest możliwy jakiś feud pomiędzy nimi? Tak samo coraz bardziej widzimy dominujących The SAniTY  gdzie Eric Young może być promowany przez samego Nakamure. Moim zdaniem Eric ma największe szanse na zdobycie pasa ze swoją grupą, a interwencja ich przy walce Joe z Nakamurą jest dosyć prawdopodobna. Ale czy taka interwecja jest możliwa po wygranej Nakamury czy podczas walki gdzie Joe dzięki temu wygra? Czy Joe dalej z tytułem mistrzowskim NXT ma jakiś sens? Z takim pytaniem zostawiam was czytelników.

maxresdefault