WWE Clash Of Champions 2017 – Opinia

Ostania gala od WWE w tym roku za nami mowa tu o Clash Of Champions. Na gali zobaczyliśmy starcia o każde mistrzostwo niebieskiej tygodniówki, a dodatkowo doszło do starcia Kevina Owensa i Samiego Zayna z Shinsuke Nakamurą i Randym Ortonem, a stawką była kariera Owensa i Zayna w WWE. Tak więc nie przedłużam i po krótkim wstępie przechodzę do opinii.

1. United States Championship Triple Threat Match: Baron Corbin Vs Bobby Roode Vs Dolph Ziggler

Powiem tak nie spodziewałem się tak dobrej walki, a tu proszę, panowie pokazali się z świetnej strony zobaczyliśmy bardzo dobrą walkę, która stała na wysokim poziomie. Moim faworytem do zwycięstwa był od samego początku „GLORIOUS ” Bobby Roode i przez większość walki można było się spodziewać jego zwycięstwa lecz koniec walki zaskoczył mnie bardzo do ringu wpadł Baron Corbin, który wyniósł Roode’a pod End Of Days, ale za nim był Ziggler, który wykonał swój Zig Zag po czym odliczył Corbina. Napewno jest to duża niespodzianka patrząc na to, co działo się z Dolphem przez ostatnie tygodnie. Przyznam się, że bardzo się ucieszyłem kiedy to sędzia doliczył do 3 i to Ziggler został nowym mistrzem. Dolph po prostu zasłużył na ten triumf.

Zwycięzca i nowy WWE United States: Dolph Ziggler 

Moja ocena: *** 1/4

2. Smackdown Tag Team Championship Fatal Four Way Match: The Usos Vs The New Day Vs Rusev & Aiden English Vs Chad Gable & Shelton Benjamin

Jeszcze przed rozpoczęciem walki uważałem, że będzie to walka, która skradnie show, ale tak nie było. Starcie było miłe dla oka zobaczyliśmy kilka ciekawych akcji w wykonaniu każdej drużyny np: można rzec, że „Superkick Party ” w wykonaniu The Usos czy serię german suplexów w wykonaniu Chada Gable’a. Dodam, że publika żywo reagowała na Ruseva chantując „Rusev Day ” co bardzo mi się spodobało. Walkę ostatecznie wygrali bracia Uso, którzy po serii Superkicków na Gable’u i Splashu wygrali to starcie.  Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości Rusev i English jeszcze raz zawalczą o SD Tag Team Championship z The Usos.

Zwycięzcy: The Usos

Moja ocena: ***

3. Smackdown Women’s Championship Lumberjack Match: Charlotte Flair Vs Natalya

Byłem pewien, że w starcie zaingeruje Riott Squad po części tak było, ale panie aż tak nie przyczyniły się do rezultatu walki. W trakcie walki zobaczyliśmy pełno bijatyki poza ringiem pomiędzy drwalkami co stworzyło zamieszanie wokół ringu. Osobiście nie lubię Lumberjack Matchy i ta walka zbytnio mi nie przypadła do gustu. Charlotte jak i Nattie wykonały na sobie swoje finishery, ale to jednak Figure Eight okazało się skuteczniejsze i dało wygraną Charlotte.

Zwyciężczyni: Charlotte Flair

Moja ocena: ** 1/2

4. BludgeonBrothers Vs Breezeango

O tej walce nie ma się co wypowiadać ponieważ była ona szybkim squashem w wykonaniu byłych członków Wyatt Family. Harper i Rowan doszczętnie zniszczyli Breezeango i odnieśli kolejne cenne zwycięstwo. Tak sobie myślę, że Bludgeon Brothers mogli by pójść już w stronę Smackdown Tag Team Championship i walki z The Usos chociaż ja bym z chęcią zobaczył starcie pomiędzy Bludgeon Brothers a Authors of Pain, którzy powinni w niedługim czasie zadebiutować w MR WWE.

Zwycięzcy: Bludgeon Brothers

Moja ocena: *

5. ShinsukeNakamura & Randy Orton Vs Kevin Owens & Sami Zayn (jeśli Owens i Zayn przegrają zostaną zwolnieni z WWE) sędziowie specjalni Daniel Bryan i Shane McMahon 

Walka w głównej mierze opierała się na małych sporach pomiędzy Shanem a Danielem, które w ostateczności doprowadziły to bardzo ciekawej końcówki. W walce bardzo spodobał mi się Shinsuke u którego było widać większe zaangażowanie w pojedynek co zaowocowało kilkoma naprawdę ciekawymi akcjami. Kiedy Zayn zainkasował RKO od Ortona, Owens popchał Bryana na Shane’a, a ten przerwał liczenie. Od tej chwili między generalnym menadżerem Smackdown, a komisarzem Smackdown dochodziło do sporów o mało nie doszło do rękoczynów całą sytuację wykorzystali Owens i Zayn. Sami przypiął Ortona po tym jak Daniel Bryan go odliczył, ale w bardzo szybki sposób. Według mnie  wydarzenia pomiędzy Shanem a Danielem są początkiem czegoś większego najprawdopodobniej szykuje się ciekawy feud o którym już mówiono od dawna czyli Shane Vs Bryan. Pozostaje nam tylko czekać na rozwój sytuacji.

Zwycięzcy: Kevin Owens & Sami Zayn 

Moja ocena: *** 1/4

6. WWE Championchip Match: AJ Styles Vs Jinder Mahal 

Walka wieczoru bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła tempo walki z minuty na minutę wzrastało, a wszystko za sprawą AJ Styles’a. Jeszcze niedawno twierdziłem, że Jinder Mahal to przysłowiowe „drewno „, ale po dzisiejszej walce zmieniam zdanie o byłym mistrzu WWE, który w tej walce pokazał się z bardzo dobrej strony. AJ przez większość walki był okładany przez hindusa, który nad nim dominował po czasie się to zmieniło Styles załatwił braci Singh, jednemu wykonał Phenomenal Forearm drugi zainkasował Styles Clasha. Mahal próbował wykorzystać zamieszanie, ale mu się to nie udało AJ zapiął Calf Crushera i po dłuższej chwili Jinder skapitulował. A jednak spekulacje się sprawdziły i AJ Styles zachował tytuł mistrza WWE ciekawi mnie teraz co dalej z Jinderem, a także kto będzie następnym rywalem fenomenalego

Zwycięzca: AJ Styles 

Moja ocena: *** 1/2

Clash Of Champions ogólem wypadło nieźle walki stały na przyzwoitym poziomie ringowym, a także wydarzenia pomiędzy Shanem a Danielem podniosły poziom odbioru całej gali. Do tego obejrzeliśmy ciekawe starcie o United States Championchip, a także Fatal Four Way o Smackdown Tag Team Championship. Walka, która okazała się niespodzianką według mnie czyli Styles Vs Mahal zakończyła bardzo dobrą galę PPV i zarazem ostanią galę PPV od WWE w tym roku.